Kamienie szlachetne to jedne z najważniejszych elementów biżuterii.

 

Pozornie mogłoby się wydawać, że jedynie wielkość brylantów, szmaragdów,  rubinów czy szafirów ,wpływa na ich cenę. Jest oczywiście zupełnie inaczej. Wiele zależy od tego jak kamień został oszlifowany, gdyż to szlif wpływa na załamywanie się światła. Bardzo ważna jest również barwa kamieni oraz czystość. Te wszystkie elementy wpływają na to, że często mniejszy kamień, mający mniej karatów, może po prostu wyglądać ładniej. W naszej pracowni szczerze podpowiemy  Ci, który kamień spełni Twoje oczekiwania.


Pozwolę sobie śmiało stwierdzić że oprawa kamieni szlachetnych jest sztuką równie trudną, co wykonanie gotowego wyrobu. Ręczna oprawa zapewnia doskonałe trzymanie kamienia, zabezpieczając go przed wypadnięciem czy poluzowaniem. Dodatkowo może zdobić całą biżuterię, ponieważ jest wiele sposobów wykończenia oprawy. Mówienie o artystycznym oprawianiu kamieni wcale nie jest na wyrost, gdyż oprawa typu:  obwodowego, odcinkowego, punktowo-krapowego , czy wielokamieniowego jest po prostu sztuką jubilerską. Istnieją również prostsze oprawy jak : kwadratowe, okrągłe, owalne, trapezowe, prostokątne, trójkątne, rombowe i wiele innych. W naszej pracowni pomożemy Ci w doborze odpowiedniej oprawy, narysujemy ją lub pokażemy na fotografii bądź gotowym wyrobie, tak jak będzie ona wyglądać.

 

Złotnictwo jest po prostu naszą pasją.

Kamienie szlachetne

 

Pracownia Złotnicza Janusza Pudełko powstała w 1990r.

 

Nasza firma zajmuje się handlem detalicznym wyrobów ze ze złota jak i ze srebra. Jednak przede wszystkim jesteśmy rzemieślnikami.

Dlatego większość wyrobów wykonujemy ręcznie w naszej pracownii. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, i jasno określamy czas wykonania oraz cenę.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pracownia Złotnicza

Janusz Pudełko

31-146 Kraków, ul. Długa 18

 

telefon: 12 430 01 87